30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Brent Petrol 59,91 Dolardan İşlem Görüyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Bugün şu saatlerde Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 59,91 dolardan işlem görüyor.

Dün 59,69 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 59,57 dolardan tamamladı. Brent petrolün varili kapanışa göre bugün saat 09:36 itibariyle yüzde 0,28 artışla 59,91 dolardan işlem gördü.

ABD ve Çin arasındaki ticaret geriliminin yumuşayacağına ilişkin beklentilerle petrol fiyatları 60 dolar sınırında yatay seyir izliyor.

Uzmanlar, ABD’nin Çin teknoloji şirketi Huawei Technologies’in Amerikan şirketlerinden mal alma süresini 90 gün daha uzattığını açıklamasının, piyasalarda bir yumuşama sinyali olarak algılandığına dikkati çekiyor.

60,06 ile 60,10 dolar aralığının direnç bölgesi olarak kabul ediliyor…

Brent petrolde teknik olarak 60,06 ile 60,10 dolar aralığının direnç, 59,69 ile 59,79 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Akaryakıt piyasalarında pompalara yansımayan zam geldi…

Öte yandan, petrol fiyatlarının bu eğilimi ile beraber Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)’ndan yapılan açıklamada motorine 17 krş/lt, benzine 6 krş/lt zam yapıldığı, yapılan bu zamların ise pompa fiyatlarına yansımayacağı belirtildi.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.