30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


BP, İstanbul’daki Ambulanslara Ücretsiz Yakıt Sağlayacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – BP Türkiye, Covid-19 ile mücadeleyi desteklemek için Sağlık Bakanlığı İstanbul Müdürlüğü tarafından işletilen ambulanslara ücretsiz yakıt sağlayacak.

Koronavirüsün etkisi dünyanın her köşesine temas ettiğinde BP topluluklara yardım etmeye hazır olduğunu açıkladı. Mevcut krize yanıt olarak BP Türkiye, Nisan ayı boyunca hayat kurtarıcı çalışmalarını desteklemek üzere Sağlık Bakanlığı İstanbul Müdürlüğü ambulanslarına ücretsiz yakıt bağışlıyor.

BP Türkiye Ülke Başkanı Joe Murphy şunları söyledi:

“Bu, şirketlerin ve toplulukların koronavirüsün etkisine yanıt olarak birlikte çalışması gerektiğinde benzeri görülmemiş bir mücadele zamanı. Tüm sağlık çalışanlarına olağanüstü çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz ve Nisan ayında İstanbul‘un devlet ambulanslarına ücretsiz yakıt sağlayarak Türkiye’de küçük bir katkı yapmak istiyoruz .

BP Türkiye için önceliğimiz personelimizin ve topluluklarımızın güvenliği ve sağlığıdır. Bu gelişen şartlardaki son gelişmeleri izlemeye devam ediyoruz ve Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü‘nün önerdiği tüm önlemleri alıyoruz. ”

BP aynı zamanda İngiltere’de acil servis araçlarına ücretsiz yakıt sağlayan benzer bir girişimde bulunuyor. Ayrıca BP Vakfı Dünya Sağlık Örgütü‘nün (WHO) Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na 2 milyon dolar bağışladı. Fon, dünya çapında tıbbi malzeme ve kritik yardım sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir