30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


BOTAŞ, Yumurtalık-Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı İletim Tarifesini Değiştirecek

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Yumurtalık (Ceyhan) – Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı İletim Tarifesi değişikliğini ilgililerin görüşüne sundu.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Yumurtalık (Ceyhan) – Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı İletim Tarifesi değişikliği için EPDK’ya başvurdu.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda EPDK, yeni iletim tarifesi değişikliğini kabul ederek İletim tesisi ve iletim tesisi ile bağlantılı lisanslı depolama tesislerinden hizmet alan kişilerin görüşüne sundu.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin Petrol Piyasası Fiyatlandırma Sistemi Yönetmeliği kapsamında “Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü Pk.73 01921 Ceyhan/ADANA” adresinde faaliyette bulunan iletim tesisine ait onaya tabi iletim tarifesinin tadil edilmesine ilişkin, usulüne uygun olarak hazırlandığı anlaşılan, tarife değişikliği başvurusu ekte yer almaktadır.

Ekteki tarife değişikliği başvurusuna, söz konusu tesisten en az bir kez hizmet almış kişilerce, 07/02/2020 günü mesai saati sonuna kadar itiraz edilebilecektir. İtirazların değerlendirmeye alınması için, itirazların anılan tarihe kadar Kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir.

İletim tesisi ve iletim tesisi ile bağlantılı lisanslı depolama tesislerinden hizmet alan kişilere duyurulur.”

Eğer BOTAŞ’ın yeni tarifesine itiraz gelmezse BOTAŞ Yumurtalık (Ceyhan) – Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı İletim Tarifesi varil başında 6, 0159 TL olacak.

Daha fazla bilgi almak ve tarife raporuna ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.