30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bora Yalınay Kimdir?

1997 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Bora Yalınay, kariyerine aynı yıl Deloitte İstanbul ofisinde başlamış ve en son kıdemli müdür pozisyonunda bulunarak, 2000 ve 2002 yılları arasında Deloitte Kanada ofisinde de görev yapmıştır.

Yalınay, 10 yılı aşkın denetim tecrübesinden ve 1 senelik bir Yaysat mali kontrol deneyiminden sonra, 2009 yılında Yıldız Holding Grup Finansal Kontrol Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir.

bora yalınay

2010 ve 2016 yılları arasında Ülker Bisküvi CFO’su olarak görev yapmış, 2010 yılında şirketin yeniden finansal yapılanma ile başlayan sürecinde birçok şirket satın alması, şirket satışı ve şirket birleşmeleri projelerini yürütmüş, 1 milyar ABD doları değerinde yurtdışı finansman projelerini tamamlamış, 2013 yılında ikincil halka açılma sürecine liderlik etmiştir. 

2015-2016 yılları arasında ise Ülker Bisküvi’nin Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır, Romanya, Kazakistan, Lübnan ve Pakistan operasyonlardan sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu görevi esnasında, altı farklı coğrafyada 200’den fazla mali işler uzmanından oluşan bir ekibi yönetmiştir. Ülker’deki görevi kapsamında, Yıldız Holding’in merkezi satın alma şirketinin mali operasyonlarını da yönetmiştir.

Uzman olduğu alanlar arasında finansal yeniden yapılandırma, yatırımcı ve analist ilişkileri, finansman, halka arz, maliyet optimizasyonu, finansal planlama ve analiz gibi alanlar yer alan Bora Yalınay, en son 2016-2019 yılları arasında Gürallar Grubu’nun CFO’su olarak görev almış ve Grup’un ilk yurt dışı finansman ve yurt dışı büyüme projelerini yürütmüştür.

SMMM belgesi sahibi olan Yalınay, iyi derecede İngilizce bilmektedir ve bir çocuk babasıdır.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.