30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bolu Belediyesi’nden Bir İlk: Karbon Azaltım Sertifikası

BOLU (Enerji Portalı) – Bolu Belediyesi, Sepaş Enerji tarafından “karbon azaltım sertifikası” alarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Bolu Belediyesi karbon ayak izini azaltmak ve topluma çevre bilinci aşılamak amacıyla “karbon azaltım sertifikası” aldı. Sepaş Enerji‘den alınan belge ile Bolu Belediyesi, Türkiye’de bu alanda sertifika alan ilk belediye unvanına sahip oldu.

Bolu Belediyesi’nin yıllık elektrik tüketimi nedeniyle oluşan karbon salınımı hesaplanarak verilen belgeyi, Sepaş Enerji Satış Direktörü Cüneyt Kılıçaslan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı makamında ziyaret ederek takdim etti.

Sepaş Enerji’ye teşekkür eden Başkan Özcan, karbon azaltım sertifikasını almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Türkiye’de ilk defa bir belediye karbon azaltım sertifikası alıyor. Bolu Belediyesi olarak böyle bir ilke imza atmamıza vesile olan Sepaş Enerji’ye teşekkür ederiz. Belediyemiz bünyesindeki faaliyetlerimizde karbon salınımını düşürmeye yönelik adımları da beraberinde atacağız. Bu adımımızla birlikte iklim değişikliğine yönelik bilincin yaygınlaşacağına inanıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.