Bolakar Enerji Mühendislik ve Danışmanlık Ltd.Şti., Türkiye Elektrik Piyasası’nın yapılandırılması ve işletilmesi amacıyla 2003 yılında kurulan, Elektrik Piyasası Mali Uzlaştırma Daire Başkanlığı’nın (PMUM) Kurucu Başkanı olarak; Elektrik Piyasası’nın tasarım, kuruluş ve işletme süreçlerini doğrudan yöneten Ünal Terzi tarafından kurulmuştur.

Bolakar Enerji kurulduğu yıldan bu yana, tüm piyasa katılımcılarının yeni piyasa yapısına adaptasyonu ve piyasa şartlarına uygun pozisyon alabilme gerekliliklerine destek vermekte olup, Türkiye Elektrik Piyasası’nın kuruluş aşamasından bu yana edinilen tecrübe ve bilgi birikimi ile tüm Elektrik Piyasası ticaret mekanizmalarını kapsayan danışmanlık ve operasyonel destek hizmetlerini müşteri portföy hacmini arttırarak sürdürmektedir. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları (biyogaz, rüzgar, güneş) yatırımları konusunda danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Bolokar Enerji Adres:  Green Business Center, Kızılırmak mh. 1443 cd. No:22/16 06520 Çukurambar  Çankaya/ANKARA, Türkiye
Bolokar Enerji Telefon: 0312 2842457
Bolokar Enerji Web Adresi: bolakar.com.tr
Bolokar Enerji e-mail:  info@bolakar.com.tr