30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bodrumlu Vatandaşlar AYDEM’e Tepki Gösterdi!

BODRUM (Enerji Portalı) – Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, yüksek elektrik faturaları için Enerji Bakanlığı’ndan çözüm isteyen dilekçe imzaladılar.

Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanan bir grup vatandaş ve esnaf elektrik faturalarının yüksek gelmesine yönelik imza kampanyası düzenlediler.

Geçtiğimiz günlerde vatandaşlardan gelen tepki üzerine elektrik dağıtım firması AYDEM, “Elektrik satışında uygulanacak fiyatlandırma esasları 4628 Sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 4/2 maddesi ve 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunun 17/1 maddesi ile verilen yetkiye istinaden Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunca (EPDK) belirlenmektedir.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Yüksek gelen faturalara tepki gösteren bir vatandaş:

“Burada toplanma sebebimiz herhangi bir siyasi grup veya yönetime tepki veya bir mesaj iletmek değil. Buradaki amacımız Aydem’in yaptığı açıklama üzerine, enerji bakanlığına, yetkililere çözüm üretmeleri için çağrıda bulunmak. Aydem’in burada rakibi yok. Market olsa, manav olsa rakibi vardır, gider oradan alırsın. Ama devletimiz çözüm üretebiliyor, mesela sebzede tanzim satışları kuruyorlar. Bunda da “Halk enerji mi?”, “Devlet enerji mi?” bilemeyiz ama istenirse çözüm üretilebilir diye düşünüyoruz. Asgari ücretle çalışan bir tek kişi bile olsa, evi de kirada ise bu elektrik faturalarını nasıl ödeyecektir. Vatandaş insanca yaşamak istiyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.