30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


BMI ve İTÜ Enerji Enstitüsü Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ( Online ) Sertifika Programı 34. Dönemini Başlatıyor!

BMI Business School Istanbul ve İTÜ Enerji Enstitüsünün katkılarıyla hazırlanan Yenilnebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı – online eğitimi ile günümüzde hızla büyüyen ve giderek daha karmaşık bir hal alan enerji sektörü ile ilgili, sektör profesyonellerine yenilenebilir enerji alanında ihtiyaç duyulan bilgi setini kazandırmayı amaçlanmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Dünya nüfusunun giderek artması ve gelişen teknolijiler, mevcut enerji kaynaklarına olan talebi giderek arttırıyor. Yeni ve temiz enerjiye duyulan ihtiyaç, hükümetlerin ve kurumların yenilenebilir enerji kaynaklarına olan yatırımların kapsamlarının genişletilmesini ve bu alanda yapılan yatırımları hızlandırmasına yol açtı. Bu sektörde faaliyet gösteren kurum ve kişilerin yenilenebilir enerji alanında ortaya çıkan güncel bilgi ve teknolojiye hakim olması ve iş hayatında bunu doğru bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Sektörün bu denli hızlı ve küresel anlamda değişmesi, kişi ve kurumlar için  doğru, güncel ve uygulanabilir bilgiye olan ihtiyacı arttırmıştır. Ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak adına BMI Business School, İTÜ Enerji Enstitüsü iş birliğiyle “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı”nın yeni dönemini Eylül’de açıyor.

Yenilenebilir Enerji Sertifika Programı, alanında önde gelen eğitmenler ve güncel konuların işlendiği online seanslar halinde gerçekleştirilecektir. Yenilenebilir Enerji Sertifika Programı’yla enerji sektöründe çalışmak isteyenlerin ve sektörde çalışan teknik kadroların bilgi eksikliğinin giderilmesi, yenilenebilir enerji teknolojileri konusundaki yeni düzenlemeler  ve güncel uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Rüzgar enerjisi, Hidroelektrik Enerjisi, Güneş Enerjisi, Jeotermal Enerji ve Biyokütle Enerji konularının detaylı olarak işleneceği program enerji alanında ihtiyaç duyulan yetkinlik setini katılımcılara kazandırıyor olacaktır. Örnek Ön Projelendirme, Fizibilite Analizi ve Hesaplamaları ile uygulama yönelik ilerlenecek program aynı zamanda eğitim programı enerji alanda kariyerini sürdüren katılımcıları bir araya getirerek bir network imkanı sunmaktadır. Program detayları için tıklayınız.        

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı online ortamda, 4 gün boyunca – 24 saatlik online seanslar ile gerçekleştirilecektir. 5 Şubat 2022 tarihine kadar kayıtların devam ettiği uygulamaya yönelik bir eğitim olup, interaktif sınıf ortamında birebir uygulama örnekleri ve vaka çalışmaları yapılacaktır.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.bmieducation.com/open-platform/yenilenebilir-enerji-sertifika-open-platform?utm_source=enerjiportali adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.