30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


BMI Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifika Programı Başlatıyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – BMI Business School, Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifika Programı ile enerji alanındaki mevcut işlerinde kullanabilecekleri hukuki bilgi ve görüşlerini aktarmayı hedefliyor.

Küresel bazda yaşanan nüfus artışı enerji tüketimini hızlı bir şekilde arttırmıştır. Devletlerin enerji alanlarındaki teşvik ve yatırımlarının yanı sıra, ülkemizdeki kaynak zenginliği yerli yatırımcının yanında yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmektedir. Yenilenebilir enerji kaynakları bakımından zengin olan ülkemizde özellikle su, güneş, rüzgar, jeotermal, biyokütle ve doğalgaz kaynaklı enerji tesisleri yapılmaya devam etmektedir.

Bu gelişmeler doğrultusunda EPDK tarafından enerji piyasasını düzenlenmek adına enerji hukuku alanında güncel mevzuat ve yeni kanunlar getirildi. Enerji sektöründe doğrudan veya dolaylı bir biçimde hizmet veren kurumların EPDK(Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) kararlarını doğru bir şekilde analiz etmelidir. Kurumlar tarafından bu kararları ve yeni mevzuatları doğru analiz edilebilirse cezalardan kaçınmanın yanı sıra kararların getirdiği avantajlardan yararlanarak sektörde avantaj ve kâr elde eden bir konuma gelecektir. Bu konuda sektörde enerji hukuku alanındaki doğru, uygulanabilir ve güncel bilgi ihtiyacını gören BMI Business School, Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifika Programı’nı başlattı. Sektörün önde gelen akademisyen ve hukukçuları ile oluşturulan eğitmen kadrosu katılımcılara, enerji alanındaki mevcut işlerinde kullanabilecekleri hukuki bilgi ve görüşlerini aktarmayı hedefliyor.

Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifika Programı online ortamda, 5 gün boyunca – 30 saatlik online seanslar ile gerçekleştirilecek

Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifikalı Eğitim Programı kapsamında, katılımcılara güncel hukuki kavramların dünyada ve ülkemizde uygulamaları, enerji sektöründe yaşanabilecek risk ve aksaklıkları hukuksal bir bakış açısıyla çözüme kavuşturmak, enerji piyasalarında lisanslandırma süreçleri, tariflendirme esasları, toptan piyasaların işleyiş esasları, ayrıştırma prensipleri ve enerji piyasalarında rekabet gibi bir çok içerik, örnek olay uygulamaları ile birlikte sunulacak.

Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifika Programı online ortamda, 5 gün boyunca – 30 saatlik online seanslar ile gerçekleştirilecek. 13 Kasım 2021 tarihine kadar kayıtların devam ettiği uygulamaya yönelik bir eğitim olup, interaktif sınıf ortamında birebir uygulama örnekleri ve vaka çalışmaları yapılacak.

BMI Business School Istanbul tarafından hazırlanan Enerji Hukuku ve Piyasaları Sertifika Programı – online eğitimi ile günümüzde hızla büyüyen ve giderek daha karmaşık bir hal alan enerji sektörü ile ilgili, sektör profesyonellerine hukuki bilgi ve güncel mevzuat hakkında bilgi kazandırmayı hedeflemektedir. Gerekse serbestleşen enerji sektöründe günümüzde karşılaşılan risk ve aksaklıklara – hukuksal bir bakış açısı ile dikkat çekilerek çözüm yollarının belirlenmesi amaçlanmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.