30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


BM, Filistinli Mülteci Kamplarının Elektrik İhtiyaçları İçin 3.5 Mw’lık Güneş Enerjisi Proje İhalesi Başlattı

Planlanan taşınılabilir güneş enerjisi santrali, özel sermaye fonu ile 8,5 milyon dolara kadar destek verecek ve önümüzdeki yıl temmuz ayında faaliyete geçecek.

Birleşmiş Milletler’in Filistinli mültecilere yönelik Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA), Ürdün’ün Güney Amman kentinde 3.5 MW’lık bir taşınılabilir güneş santrali için bir geliştirici bulmak için bir ihale açtı.

11 Haziran Pazartesi günü sona erecek olan ihale, sağlık merkezleri, okullar, depolar da dahil olmak üzere 100’den fazla mülteci tesisinin mevcut bir şebekenin haricinde elektrik tedariği için kullanılacak güneş enerjisi santral geliştirici arıyor.

Na’ur’da inşa edilecek olan ve 2019 yılının Temmuz ayı başı itibariyle faaliyete geçmesi planlanan güneş enerjisi santrali, Amman ve Zarqa’daki mülteci tesisleri için güç sağlayacak ve isimsiz bir özel sermaye fonu ile desteklenecek. Proje için 8,5 milyon USD’ye kadar desteklenecek.

ABD pazar araştırması şirketi GTM Research’e göre, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, bu yıl 8 GW proje ihalesi açılması bekleniyor ve dolaysıyla Orta doğu ülkelerinde güneş enerjisi pazarının liderleri duruma gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.