30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
  • DOLAR
    6,076
  • EURO
    6,7805
  • BIST
    85094
Solar Çatı Hesaplama Modülü
MENÜ

Bisikletim Enerji Üretiyor Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

SİNOP (Enerji Portalı) – Gençlik ve Spor Bakanlığı projede destek programı destekleriyle 2018/1 çağrı döneminde Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Elektrik Öğretmeni Hakan ERGÜN rehberliğinde oluşturduğu Bisikletim Enerji Üretiyor Projesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Projede destek programı destekleriyle 2018/1 çağrı döneminde Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Elektrik Öğretmeni Hakan ERGÜN rehberliğinde oluşturduğu Bisikletim Enerji  Üretiyor Projesi’nin açılışı Ayancık Kaymakamı Abdullah Seçkin KOÇAK, Belediye Başkanı Aslan ÖZDEMİR, Milli Eğitim Müdürü  Murat ALTUNDAL ve İlçe Protokolü katılımlarıyla yapıldı.

“Projenin devamında bütün okulun aydınlatmasını ücretsiz hale getirmiş olacağız.”

Açılış Konuşmasını Ayancık MTAL Elektrik Öğretmeni Hakan ERGÜN yaptı. RGÜN konuşmasında:

“Gençlik Spor Bakanlığından aldıkları destekle yaklaşık aylık 350 TL olan okulumuzun bahçe aydınlatmasını bisikletle ve gün ışığını elektrik enerjisine çeviren panellerle sıfıra indirmeyi başardık. Projenin devamında bütün okulun aydınlatmasını ücretsiz hale getirmiş olacağız.” dedi.

Kaymakam Abdullah Seçkin KOÇAK, projeye katılan öğrencileri ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederek öğrencilere düzenlenen katılım sertifikalarını takdim etti. Projenin Ayancık geneline yayılabilecek olduğunu belirten Kaymakam Koçak öğrencilerin başarıların devamını dileyerek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulunda incelemelerde bulundu.

Öğrenciler ve öğretmenler ile bir süre sohbet eden Kaymakam öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Kaynak: Ayancık Gazetesi

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir