30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
Reklamı kapat

Bir Enerji Şirketinin Petrol Arama Ruhsatı İptal Edildi!

ANKARA (Enerji Portalı) – Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 12 Ocak 2020 tarihinde yayımlanan 31006 sayılı Resmi Gazete’de bir enerji şirketinin petrol arama ruhsatlarını iptal ettiğini bildirdi.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), ilan edilen karar şu şekilde:

Hanedan Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş.’nin Edirne il sınırları içerisinde sahip bulunduğu AR/HND/K/F17-a ve AR/HND/K/F17-b1 pafta no’lu petrol arama ruhsatları, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 24 üncü maddesinin altıncı fıkrası gereğince Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’nın 06.01.2020 tarihli Olur’larıyla iptal edilmiştir.

6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 22 nci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkraları gereğince, yukarıda ismi yazılı şirkete tahmil eylediği mükellefiyetlerin yerine getirilmemesinden dolayı zarar görmüş olanlar varsa maruz kaldıkları zarar ve hasara ait tazminatın, Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 26 ncı maddesi gereğince, şirketin teminatından karşılanabilmesi için ilgililerin bu ilan tarihinden itibaren bir yıl zarfında selahiyetli mahkemeden kesinleşmiş bir karar alıp Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri ilan olunur.

MAPEG ilanına ulaşmak için tıklayınız.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir