30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bilim İnsanları ENSCON 2019’da Enerji Ekonomisini Ele Aldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ekonomisi alanında en önemli bilim insanları Kozyatağı Hilton Hotel’de 8-9-10 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen International Congress of Energy, Economy and Security (Uluslararası Enerji, Ekonomi ve Güvenlik Kongresi) kongresinde buluştu.

   Prof. Dr. Muhammad Shahbaz (Montpellier Business School), Doç. Dr. Ayfer Gedikli (İstanbul Medeniyet Üniversitesi) ve Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan (İstanbul Medeniyet Üniversitesi) koordinatörlüğünde, başta TİKA (Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) olmak üzere çok sayıda üniversite, kurum ve kuruluşun katkılarıyla beşincisi gerçekleştirilen ENSCON kongresine otuz civarında ülkeden saygın bilim insanları katılarak, enerji ekonomisi, çevre ekonomisi, küresel iklim değişiklikleri ve etkileri konularında üst düzey bilimsel bildiriler sundular.

   Dünyada bir ilke imza atılarak enerji ekonomisinin duayen bilim insanları, Prof. Dr. İlhan Öztürk (Çağ Üniversitesi) moderatörlüğünde, Prof. Dr. Muhammad Shahbaz ((Beijing University-Çin and Montpellier Business School-Fransa), Prof. Dr. Gary Campbell (Michigan Technological University-ABD), Prof. Dr. Berrin Tansel (Florida International UniversityABD), Prof. Dr. Shawkat Hammoudeh (Drexel University-ABD), Prof Dr Jiří Jaromír Klemeš (Brno University of Technology-Çek Cum.) and Prof. Dr. Lixiao Zhang (Beijing Normal University-Çin) kongre açılış panelinde bir araya geldiler.

   Üç gün süren kongrede yüzden fazla bildiri sunuldu. Bu bildiriler arasında, inceleme sürecinden geçtikten sonra seçilen bildiriler kongrenin paydaşı olan saygın dergilerde makale olarak yayımlanacağı ve öne çıkan politika önerileri konuyla ilgili kamu ve özel sektör yetkilileriyle paylaşılacağı belirtildi.

   Öte yandan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Yılın Bilim İnsanı” ödülü projesini başlattı. Proje kapsamında ilk ödül Prof. Dr. Muhammad Shahbaz’a verildi. Prof. Dr. Muhammad Shahbaz, çevre ekonomisi alanında yaptığı uluslararası yayınlarla çevresel farkındalığa yaptığı katkıların yanı sıra bu alanda çalışan bilim insanlarına esin kaynağı olduğu için bu ödüle layık görüldü.

   Enerji ekonomisi alanında dünya ölçeğinde kabul gören ENSCON kongresinin altıncısı 2020 Kasım ayında organize edilecek.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.