30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bikiltaş Enerji’nin Yarısını Konya Çimento Alıyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Konya Çimento, Bikiltaş Enerji’nin sermayesinin yüzde 50’sini temsil eden paylarını almak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladığını açıkladı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Konya Çimento tarafından çimento üretimi, satışı ve pazarlaması alanlarında faaliyette bulunmak üzere inşası devam eden Argıthanı, Ilgın, Konya adresinde 227,890.405 metrekare büyüklüğündeki alanda yer alan çimento tesisinin tüm haklarına sahip olan Bikiltaş Enerji Petrol Madencilik İnşaat Anonim Şirketi’nin (Bikiltaş) sermayesinin yüzde 50’sini temsil eden paylarının şirket tarafından sermaye artırımı yoluyla devralınması suretiyle bir ortaklığa gidilmesi için gerekli görüşmelerin başlandığı bildirildi.

Bu kapsamda Bikiltaş’ın mevcut pay sahipleri Ramazan Biberci, Bülent Biberci, Biberci Madencilik Makina Enerji Petrol Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti ve Biberci İnşaat Nakliye Petrol Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile 03 Eylül 2018 tarihinde bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandı.

Açıklamada, görüşmelerin henüz başlangıç aşamasında olup, görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı belli olmadığı ifade edilerek, Bikiltaş ile ilgili ön inceleme süreci yürütüldüğü kaydedildi.

Şirket, planlanan işleme ilişkin müzakerelerin olumlu şekilde tamamlanması halinde, Bikiltaş’ın borçtan ari olması ve planlanan işleme ilişkin taraflar arasında belirlenen diğer tüm şartların usulüne uygun yerine getirilmesi kaydıyla, planlanan işlem kapsamında Bikiltaş’a emisyon primli sermaye artırımı için 70 milyon lira ve 5 milyon 454 bin 545 avronun toplamına denk gelen ve taraflar arasındaki nihai sözleşmelerin imza tarihi itibariyle TL olarak hesaplanacak tutarı ödemek suretiyle Bikiltaş’ın paylarının yüzde 50’sine sahip olacak.

Konuya ilişkin somut gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarımıza ayrıca duyurulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.