30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Beypazarı RES, Simge RES Enerji Yatırım Tarafından Bolu Kıbrıscık’ta Yapılacak

SİMGE RES Enerji Yatırım Üretim ve Ticaret A.Ş. tarafından Bolu İli, Kıbrıscık İlçesi ve Ankara İli, Beypazarı İlçesi sınırları içerisinde rüzgardan elektrik enerjisi üretmek amacıyla 20 adet 1 MWm/1 MWe gücünde rüzgar türbini olmak üzere toplam 20 MWm/MWe kurulu gücünde “BEYPAZARI RES (20 MWm/20 MWe) [ 20 Adet x (1 MWm/1MWe)]” projesinin kurulup işletilmesi planlanmaktadır.

Proje’de Bolu İlinde 1 adet türbin, Ankara İlinde ise 19 adet türbin ve Şalt Merkezi yer alacaktır. Proje kapsamında 20 adet rüzgar türbini ile yılda 70.000.000 kWh enerji elde edilmesi planlanmakta olup elde edilecek enerji, enerji nakil hattı ile tek hat şemasına uygun olarak Beypazarı TM 154 Kv Yüksek gerilim bağlantı noktasına iletilmesi planlanmaktadır.

Projenin inşaat aşaması kapsamında 50 kişi, işletme aşamasında ise 12 kişinin çalıştırılması planlanmaktadır. Proje kapsamında arazi hazırlık ve inşaat aşamasında tek vardiya şeklinde çalışılacak olup, günde 8 saat, ayda 25 gün, yılda 12 ay olmak üzere yılda toplam 300 iş günü çalışılacaktır.

BOLU ili KIBRISCIK, ilçesi sınırları içerisinde SİMGE RES ENERJİ YATIRIM ÜRETİM ve TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan BEYPAZARI RES (20 MWm/20MWe) [ 20 Adet T x (1 MWm/1 MWe)] projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 29/03/2018 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya BOLU Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.