30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


BESTMER Enerji Stres Testi Çalıştayı Düzenliyor

İZMİR (Enerji Portalı) – Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü- Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Merkezi (BESTMER) 5 Ekim Cuma günü enerji piyasalarına dair bir çalıştay gerçekleştirecek.

Enerji Stres Testi çalıştayı kapsamında ekonomik, teknolojik, çevresel, siyasi ve toplumsal konularda senaryoların tartışılacak. TÜBİTAK ve GÜNDER’in katkılarıyla düzenlenen çalıştayın açılış konuşmasını Ege Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak  ve Güneş Enerjisi Enstitüsü Müdür Vekili Prof. Dr. Günnur Koçar yapacak.

Stres Testi; finansal piyasalarda ortaya çıkan yapısal olumsuzluklara, ekonomideki kırılganlıklara ve bunun sonucunda oluşan belirsizlik ve risklere karşı mali kurumların ne denli dayanıklı olduklarını belirleyen bir analiz yöntemi olarak tarif ediliyor.

Çalıştay kapsamında da enerji piyasaları değerlendirilerek ulusal enerji arzında yaşanacak olası problemler için konusunda uzman kişilerin görüşleriyle birlikte farklı senaryolar eşliğinde alternatif eylem planları ortaya konulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.