30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Beşiri Belediyesi: Dicle Elektrik Binası Yıkılmadı

BATMAN (Enerji Portalı) – Beşiri Belediyesi’nden, Dicle Elektrik’e ait hizmet binasının yıkıldığı haberinin gerçeği yansıtmadığı açıklaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Beşiri Belediyesi’nden yapılan açıklamada, görevlendirme yapılmadan önceki DBP dönemine ait 6,5 milyon liralık borcun tek seferde istendiği, belediyeye hiçbir tebligat yapılmadan içme suyu kuyularının elektriğinin kesildiği, elektriğin kesilmesiyle Beşiri ve İkiköprü Beldesinin 72 saat susuz kaldığını kaydedildi.

Kayyum öncesine ait borçların o yıllarda takibi noktasında gereğini yapmayan ilgili kurumun, bu dönemde tüm eski borçların peşine düşmesnin üzerinde önemle durulması gereken bir nokta olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Kayyum döneminde elektrik borçlarının itiraz edilen ve edilecek faturalar hariç belediyemizce ödeme yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor. Dicle Elektrik binası yıkılmadığı gibi hiçbir trafo binası da mühürlenmemiş olup yapılan haberler tamamen gerçek dışı ve yalan haberlerdir.” ifadeleri kullanıldı.

Belediyenin, kendi döneminden önceki borçların tamamına ilişkin Dicle Elektrik ile ödeme planı yaptığı belirtilen açıklamada, “Taahhütname imzalanarak elektrik borç sorunu çözüldü.İçme suyu kuyularına elektrik verilerek ilçeye su verildi. Asılsız haberlerle ilgili adli mercilere gerekli başvurular yapılacaktır.” denildi.

Dicle Elektrik tarafından 13 Eylül’de yapılan açıklamada, “Batman’ın Beşiri ilçesinde 5 yıldır ödenmeyen elektrik borcu nedeniyle elektrikleri kesilen belediye, Dicle Elektrik’e ait hizmet binasını iş makineleri ile yıktı, arıza birimini tahliye ederek mühürledi.” denilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.