30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Beş Farklı Enerji Projesine Acele Kamulaştırma Kararı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, 5 farklı enerji projesi için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Bugün 31523 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre dört farklı enerji projesine acele kamulaştırma yapılacak.

Bu projeler:

>> 9H3132 Reyhanli TM-Kızılkaya Enerji Nakil Hattı
>> 9M5120 Yapıntı Gençali Enerji Nakil Hattı
>> 9H4072-Karbeyaz Çetenli Enerji Nakil Hattı
>> Taşağıl-Tatlıkuyu-Aşıklar KÖK ve İrtibatları-1 Enerji Nakil Hattı
>> Özkent ADM-Özkent KÖK Enerji Nakil Hattı

9H3132 Reyhanli TM-Kızılkaya Enerji Nakil Hattı

Hatay İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “9H3132 Reyhanli TM-Kızılkaya Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4172) için tıklayınız.

9M5120 Yapıntı Gençali Enerji Nakil Hattı

Mersin İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “9M5120 Yapıntı Gençali Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4174) için tıklayınız.

9H4072-Karbeyaz Çetenli Enerji Nakil Hattı

Hatay İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “9H4072-Karbeyaz Çetenli Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4175) için tıklayınız.

Taşağıl-Tatlıkuyu-Aşıklar KÖK ve İrtibatları-1 Enerji Nakil Hattı

Konya İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “Taşağıl-Tatlıkuyu-Aşıklar KÖK ve İrtibatları-1 Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4176) için tıklayınız.

Özkent ADM-Özkent KÖK Enerji Nakil Hattı

Konya İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “Özkent ADM-Özkent KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4177) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.