30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bereket Enerji Üniversite Öğrencilerinin Teknik Gezilerine Rehberlik Ediyor

Türkiye’nin önde gelen entegre enerji grubu Bereket Enerji Grubu, Üniversite öğrencilerinin teknik gezilerine öncülük etmeye başladı.

İzmir Yaşar Üniversitesi IEEE Mühendislik Topluluğu öğrencileri, bu çerçevede Ege Bölgesinin elektrik dağıtımı gerçekleştiren ADM VE GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerini ziyaret etti. Ayrıca Parla markasıyla üretilen güneş enerjisi panel fabrikasında incelemeler yaptı. Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren ADM ve GDZ şirketleri, Üniversite-Sanayi iş birliğinde yeni bir dönem başlatmış oldu. Teknik gezide, öğrencilere elektrik dağıtım hizmetinin işleyişi hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım Şirketleri İcra Kurulu üyesi Serdar Marangoz, Yaşar Üniversitesi öğrencilerine merak ettiği konular hakkında aydınlatırken, teknik gezi Scada, CBS, OSOS ve Teknik Eğitim Merkezi ziyaretleriyle devam etti.

ÖĞRENCİLER ‘’PARLA’’ GÜNEŞ PANELİ FABRİKASINDA

Yaşar Üniversitesi öğrencileri, daha sonra Bereket Enerji’nin Parla markasıyla ürettiği güneş enerjisi panel fabrikasını gezdi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve 3 bantta toplam 150 MW (Megawatt) üretim kapasitesi bulunan fabrikada, son yıllarda tüm dünyada hızla yaygınlaşan güneş enerjisinden elektrik üretimini sağlayan panellerin imalat aşamasını yerinde izleyen öğrenciler, hayranlıklarını gizleyemedi.

SALDANLI: BÜYÜK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, bilginin dünyanın gelişmesinde en önemli faktör olduğunu dikkat çekerek, ‘’Bu yüzden bilim alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve uyguluyoruz. Üniversitelerimizin, elektrik üretimi, dağıtımı ve ticareti konusunda öncü bir rol oynayan grubumuza ilgisi bizleri de mutlu ediyor. Bugünün öğrencileri, yarının mühendislerinin bilgi düzeylerini artırmayı ve uygulama alanlarında tecrübe kazanmalarını sağlamayı büyük bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.