30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


Bereket Enerji Dünya Çevre Gününü Kutladı

Türkiye’nin öncü entegre enerji grubu olan Bereket Enerji Grubu, ‘’5 Haziran Dünya Çevre Günü’’ etkinliklerine damga vurdu.

Yenilenebilir enerji yatırımlarındaki çevre duyarlılığı nedeniyle Sürdürülebilir Enerji Üretim ve Tüketim Derneği SÜT-D tarafından son iki yıldır üst üste ‘’Türkiye’nin çevre oscar’’ı kabul edilen ‘’Düşük Karbon kahramanı ‘’ enerji şirketi ilan edilen Bereket Enerji’nin Denizli’de açtığı stant minik öğrencilerin akınına uğradı.

Güneş, rüzgar ve hidroelektrik santralların kurulumu ve işletmesinde ‘’Çevreyi koruyan’’ bir anlayışı ilke edinen ve bu konuda yenilenebilir enerji yatırımlarına öncülük eden Bereket Enerji’nin standında bilgilendirme amaçlı broşürler ve promosyonlar dağıtıldı. Çevre günü etkinliklerine katılan yüzlerce öğrencinin ilgisi ve konuyla ilgili soruları adeta büyüklere taş çıkarttı.

Bereket Enerji Üretim A.Ş. Çevre Yönetmeni Özgün Gül Koparan, tüm dünyanın karbon salımını azaltmak için mücadele verdiğini belirterek, öğrencilerin bu nedenle ilgisini çok anlamlı bulduklarını ifade etti. Koparan daha sonra şöyle dedi:

‘’Bereket Enerji Grubu olarak tüm enerjimizle doğaya ve çevreye sahip çıkıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını değerlendirirken en büyük amacımız daha temiz ve yaşanabilir bir Türkiye’ye katkı sağlamak. Türkiye’nin ve dünyanın geleceği için hepimize büyük görevler düşüyor.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir