30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bereket Enerji, Akış Enerji’yi Devrediyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Bereket Enerji Üretim A.Ş., bünyesinde bulunan Akış Enerji A.Ş.’yi satmak için Rekabet Kurumu’ndan izin istedi.

Şirket, rüzgar enerjisi alanında faaliyet gösteren Akış Enerji A.Ş.’nin paylarını Kangal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş ve İş Portföy Yönetimi A.Ş. Altyapı Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na devretmeyi istiyor.

Şirket, 27 Mart 2019 tarihinde finansal borçlarını yapılandırmak için 9 banka ile görüşmüştü. Görüşmeler sonucunda şirketin 4.6 milyar dolarlık kredi borcu yapılandırılmıştı.

Bereket Enerji Grubu, elektrik sektörünün üretim, dağıtım ve satış ayaklarında faaliyet gösteriyor. 1995 yılından beri enerji üretimi yapan şirket kömür ve yenilenebilir enerji santralleri ile toplam 2100 MW kurulu güce ulaştı.

Grup bünyesinde Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. ile İzmir ve Manisa illerini kapsayan GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. olmak üzere iki elektrik dağıtım şirketi yer alıyor.

Akış Enerji A.Ş.’den hisse alan Kangal Elektrik ve İş Portföy, geçen yıl da Ado Enerji ve Mursal Enerji’nin tamamı satın almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.