30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Benzin ve Motorine Zam Geldi!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzine 11, motorine 15 kuruş artış yapıldığını duyurdu.

EPGİS, bugünden itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 18 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 20 kuruş zam geldiği ve bu zamların pompa fiyatlarında litre başına benzine 11 kuruş, motorine 15 kuruş şeklinde yansıyacak şekilde yansıyacağını açıkladı.

Motorin ve benzin fiyatlarında yaşanan artışın ardından, zammın vergi ayarlamasıyla karşılandığı eşel mobil sistemi bu yıl benzin ve motorin için üçüncü kez tekrar devreye alındı. Böylelikle, pompaya yansıtılmayan vergiden karşılanacak.

Ankara’da ortalama 6,39 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,54 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 6,32 liradan 6,47 liraya, İzmir’de 6,40 liradan 6,55 liraya yükselecek.

Ankara’da ortalama 7,05 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7,16 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,97 liradan 7,08 liraya, İzmir’de 7,04 liradan 7,15 liraya yükselecek.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.