30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Belediyenin Güneş Enerjisi Santrali Artık Faaliyette!

MANİSA (Enerji Portalı) – Yaklaşık dört aydır devam eden çalışmalar sonunda 20 dönümlük alan üzerine kurulan ve 1 MW’lık GES’in Ahmetli Belediyesi’ne kabulü gerçekleşti.

Ahmetli Belediye Başkanlığı tarafından uzun süredir yapılması planlanan 1 MW’lik Güneş Enerji Santrali (GES) faaliyete geçti. 4.880.000,00 (Dört milyon sekiz yüz seksen bin) liraya mal olan proje sonunda Ahmetli Belediyesi kendi elektriğini üretecek ayrıca bin adet konutunda elektrik ihtiyacı sağlanacak. Projenin tamamlanması ve faaliyete geçmesiyle birlikte mutluluk duyduklarını belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan şu açıklamalarda bulundu:

“Yaklaşık dört ay önce projemizin bulunduğu alanda çalışmalar başladı. Bugünde projemizi tamamlamanın ve faaliyete geçmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Canbazlı Mahallemizde bulunan 20 dönümlük alan üzerine kurulan Güneş Enerji Santralimizde 3480 adet panel bulunuyor. 1 Mv’lık elektriğin üretileceği santralde Belediye hizmet binamızın ve bin adet konutun elektriği karşılanacak. Yani bundan sonraki süreçte Ahmetli Belediyesi kendi elektriğini üretecek ve ayda 250 bin liralık bir geliri de Belediyemize kazandırmış olacak. Projemiz hem Ahmetli’mize hem de ülkemize hayırlı olsun.”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.