BARTIN (Enerji Portalı) – Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Güneş Enerjili Şarj İstasyonları Projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bartın Belediyesi, sosyal belediyecilik ve üretken belediyecilik anlayışı ile projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın öncülüğünde insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hayata geçirilen E-Belediye, Ücretsiz Wi-Fi ve Güneş Enerjili Şarj İstasyonları Projesi vatandaşların yoğun ilgisini çekti.

Özellikle ücretsiz internet uygulaması gençlerden tam not aldı. Aynı anda onlarca telefonun bağlandığı Wi-Fi sisteminde herhangi bir yavaşlama olmaması ve kopma yaşanmaması vatandaşlardan takdir topladı. Başkan Akın’a bu çalışmalardan dolayı teşekkür eden gençler, Başkan Akın’ın Cumhuriyet Meydanı’nın da ücretsiz internet hizmeti olacağının müjdesini vermesinin ardından büyük sevinç yaşadı.

Aynı anda 8 telefonu şarj edebilen şarjmatikler…

Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Güneş Enerjili Şarj İstasyonları Projesine de vatandaşlar ilgi gösterdi. Vatandaşlara ücretsiz cep telefonu şarj imkanı sağlamak amacıyla:
>> Cumhuriyet Meydanı’na,
>> Yalı mevkiindeki Emekliler Dinlenme Evi bahçesine ve
>> Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi bahçesine

şarj istasyonları kuruldu. Güneş enerjisi ile çalışan ve aynı anda 8 telefonu şarj edebilen şarjmatiklerden vatandaşlardan ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Vatandaşların 3 ayrı noktaya konulan şarj istasyonlarında hiçbir ücret ödemeden telefonlarını şarj edebildiklerini belirten Başkan Akın şunları ekledi:

“3 noktada cep telefonu şarj istasyonu bulunuyor. Bir tanesi Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi, bir tanesi Cumhuriyet Meydanı, bir tanesi de Emekliler Dinlenme Evi bahçesinde yer alıyor. Yapılan bu hizmet ile vatandaşlarımız kendi şarj cihazlarını kullanarak noktalarımızdan telefonlarının enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmekteler. Şarj noktamızda aynı anda 8 cep telefonu şarj edilmektedir. Akıllı telefonların yaygınlaştığı günümüzde bu hizmetimiz de vatandaşlarımız için önem teşkil ediyor.”