30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Belediye’nin Enerji Verimliliği (YEVDES) Projesi Kabul Edildi

BALIKESİR (Enerji Portalı) – YEVDES kapsamında başvuru incelemesi sonucunda Gönen Belediyesi, Yenilenebilir Yapı Projesi ile eğitim desteği almaya hak kazandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın AB fonlarıyla finanse ettiği Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında başvuru incelemesi sonucunda Gönen Belediyesi Yenilenebilir Yapı Projesi ile eğitim desteği almaya hak kazandı.

Enerji verimliliğinin önemine değinen ve konuyla ilgili olarak Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, şu açıklamalarda bulundu:

“Belediyemize ait tüm tesislerde proje kapsamında çalışma yürüteceğiz artık ülkemizde ve dünyada yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konusunda projeler yapmak zorundayız. Avrupa Birliği nezdinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen YEVDES projesi kapsamında birim amirlerimizle yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği ile ilgili olarak çalışma başlattık ve Bakanlığa başvuruda bulunduk.

Proje kapsamında sağlanacak yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında eğitimler, yurt dışı çalışma ziyaretleri, enerji fizibilite çalışmaları, enerji verimliliği etüdü ve mühendislik hizmetleri desteklerinden faydalanmak üzere hak kazandık.

Böyle geleceğe yönelik bir projeyi şehrimize kazandırmak ve kentimizi bu alanda örnek belediyeler arasında temsil etmekten gurur duyacağız, bu vesileyle projemiz şehrimize hayırlı olsun.”

Proje ayrıntıları ise şöyle:

Projenin genel hedefi, AB’nin kaynak verimliliği ilkeleri ışığında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamalarını desteklemektir. Bu doğrultuda proje ile Gönen Belediyesinin tüm hizmet binalarında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında düzenlenecek eğitimler,
>> 2020 yılı Eylül ayında başlayıp 2020 yılı Kasım ayına kadar sürecek eğitim kapsamında
>> Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği uygulamaları ve yatırımlarına ek olarak,
>> Sürdürülebilir enerji finansmanı,
>> Enerji projeleri yönetim döngüsü ve
>> Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği farkındalığı
gibi konular işlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.