30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Belediye Çöpten 14 Milyon 500 Bin kWh/yıl Enerji Üretecek

ÇORUM (Enerji Portalı) – Çorum Belediyesi tarafından %80’i tamamlanan tesiste çöplerden yılda 14 Milyon 500 bin Kilowatt elektrik üretilecek.

Çorum Belediyesi tarafından organik içerikli çöp atıklarından elektrik enerjisi üretmek amacıyla inşa edilen tesisin % 80’i tamamlandı. Atıkları ekonomiye kazandıracak olan tesisteki çalışmaları inceleyen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, tesiste çöplerden yılda 14 Milyon 500 bin Kilowatt elektrik üretileceğini ifade etti.

Seçim öncesi taahhütleri arasında yer alan çöp gazından elektrik enerjisi üretimi projesini önemsediklerini belirten Başkan Aşgın, söz verdikleri bir projeyi daha hayata geçirdiklerini vurguladı.

Tesis ile hem atıklar değerlendirilecek hem de bu atıkların çevreye zarar vermesi engellenecek!

Projenin yıl sonunda hizmete gireceğini dile getiren Başkan Aşgın, şu ifadeleri kullandı:

“Dal atığı, çimen atığı, organik pazar atıkları, evsel nitelikli organik atıklardan çıkan gazdan elektrik enerjisi üretecek olan tesisimizin inşaat çalışmaları büyük oranda tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde de tesisimizin inşaat çalışmalarını tamamlayıp hizmete sunacağız. Şehrimize hayırlı olsun.”

Başkan Aşgın, kurulacak olan tesis ile birlikte atıkları hem değerlendireceklerini hem de bu atıkların çevreye zarar vermesini önleyeceklerinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.