30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


BEDAŞ – Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

BEDAŞ – Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

BEDAŞ 2 Nisan 2004 tarihinde alınan karar ile diğer tüm elektrik dağıtım bölgeleri gibi özelleştirme kapsamına alınmıştır. 2013 yılı itibari ile özelleştirilmesi tamamlanarak Cengiz Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesinde hizmetlerine devam etmektedir.

BEDAŞ, önemli bir finans, ticaret ve sanayi merkezi olan, 5 milyonu aşkın abonesi ve Türkiye elektrik kullanımındaki büyük payı ile ülkemizin en yüksek elektrik tüketimi gerçekleştiren İstanbul’ un Avrupa Yakası bölgesinde hizmet vermektedir.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), kuruma gerek yönetici gerekse ara eleman kazandırmak için, İŞKUR ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle iş birliği içerisinde BEDAŞ Akademi eğitim programları düzenlemektedir.

Akademi bünyesinde bulunan Teknik Eğitim Okulu’nda öncelikle yeni mezun adaylar seçilerek İnsan Kaynakları birimi tarafından yapılan mülakatlar, teknik sınavlar ve değerlendirmelerin ardından sınıflar halinde yetiştiriliyor.

Bu sınıflarda yer alan katılımcılar hem teorik eğitim görme fırsatı elde ediyor hem de bizzat işbaşında, sahada uygulamalı olarak işi öğreniyorlar. Teknik eğitimler farklı lokasyonlardaki eğitim merkezlerinde gerçekleştiriliyor.

Akademi bünyesinde bulunan Liderlik Okulu’ nda geleceğin yöneticilerini ve liderlerini kendi içinden çıkarıyor. Çalışanlarınıı geleceğe hazırlayan BEDAŞ’ ın bir diğer hedefi de performans ve kariyer odaklı yeni bir insan kaynakları modeline geçiş yapabilmek.

Liderlik Okulu kapsamında Yıldız Mühendislik Programı da yapılmaktadır. Programın amacı, BEDAŞ mühendislerinin kişisel ve mesleki açıdan gelişimine katkı sağlayarak onları geleceğe hazırlamak ve kendilerine şirket içinde yeni fırsatlar sunabilmek. 6 ay sürmesi planlanan eğitim programı sonucunda mühendislerin etkinlik ve verimlilikleri ölçülecek ve programı başarı ile tamamlayan mühendisler BEDAŞ yönetici kariyer havuzunda yer alacak.

Yine Liderlik Okulu kapsamında müdür ve üzeri yönetici kadrosuna yönelik olarak Liderlerin Enerjisi Programı’nı da gelecek dönemde faaliyete alınması planlanmaktadır.

Bedaş Arıza

Bedaş Arıza için Tıklayınız

BEDAŞ – Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. İle ilgili Özet Bilgiler

Kapsadığı iller : İstanbul Avrupa Yakası

Kapsadığı illerin Toplam Yüzölçümü (km) : 3573

Kapsadığı illerin Toplam Nüfusu : 5.401.312

Toplam Abone Sayısı : 4.326.314

Toplam Tüketim Miktarı (kWh) : 23.910.432.042

Kayıp- Kaçak Oranı : %9,89

BEDAŞ – Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. İle ilgili İletişim Bilgileri

BEDAŞ Adres: 

Hürriyet Mah. Abide-i Hürriyet Cad.No:168 34403 Kağıthane / İstanbul

BEDAŞ Telefon:

+90 212 311 80 11

BEDAŞ E-posta:

 bedas@bedas.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.