30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bayraklı Belediyesi ve Siemens Türkiye İş Birliği Yapacak!

İZMİR (Enerji Portalı) – Bayraklı Belediyesi ve Siemens Türkiye, yenilenebilir enerji konusunda önemli bir iş birliğine hazırlanıyor. Planlarında enerji tasarrufu için iki proje yer alıyor.

Bayraklı’ nın belediye binasında güneş panelleri kurulması için fizibilite çalışmalarına başlayan Siemens, belediyenin diğer binalarında da enerji tasarrufu sağlayacak uygun sistemleri belirleyecek.

“Havalandırma ve aydınlatmada büyük bir enerji tasarrufu sağlanabilecek.”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret eden Siemens Türkiye Bölge Satış Müdürü Serdar Ergintürk ve Satış Mühendisi Rıfkı Çolak, güneş panelleri ve enerji tasarrufu konusunda yapılabilecek çalışmaları anlattı. Havalandırma ve aydınlatma konusunda uygun sistemlerin kurulmasıyla büyük bir enerji tasarrufu sağlanabileceğini belirten Serdar Ergintürk,“Belediyede enerji tüketiminin en yoğun olduğu tesisi ele alabiliriz. Buradaki çalışmaları inceleyip, tesisin röntgenini çekerek, en verimli sistem nasıl kurulabilir, yatırım en kısa sürede size nasıl dönüş sağlar, nerelerden tasarruf edilebilir, onu belirleyebiliriz. Örnek bir çalışma hazırlayıp, fizibilite raporunu sunarız.” dedi.

“Örnek projelerle alternatif enerji kaynaklarına dikkat çekmeyi hedefliyoruz.”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da, enerji tasarrufu konusunda iş birliğine hazır olduklarını belirterek, “Yenilenebilir enerji kaynakları, yerel yönetimlerin ilk etapta ele alması gereken işlerden biri olmalı. Bir diğer önemli konu da tasarruf. Bu iki paydayı buluşturmak istiyoruz. Bayraklı, sadece bir ilçe değil, İzmir’in yeni kent merkezi. Örnek projelerle alternatif enerji kaynaklarına dikkat çekmeyi, doğa dostu enerjiyi özendirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Başkan Sandal ayrıca, Siemens ile akıllı kent uygulaması için de iş birliği yapmaya hazırlandıklarını ifade ederek, bu alanda Bayraklı’nın pilot kent olmasını hedeflediklerini kaydetti.

Siemens Türkiye yetkilileri, ziyaretin ardından Bayraklı Belediyesinde güneş panelleri kurulabilecek alanları ve belediye binalarını gezerek incelemelerde bulundu.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.