30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bayraklı Belediyesi Enerjiyi Verimli Kullanmak İstiyor

İZMİR (Enerji Portalı) – İzmir’in Bayraklı ilçesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri civa barlı ampul armatürler yerine ledli sokak armatürlerine dönüş yaptı.

Bayraklı Belediyesi ışıklandırmada Dünya standardı led teknolojisini parklarına getirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri civa barlı ampul armatürler yerine ledli sokak armatürlerine dönüş yaptı.

125 armatürle başlayan değişimin tüm parklarda gerçekleştirilmesi planlanırken, uygulama kapsamında en az yüzde 50 enerji verimliliği hedefleniyor. 125 armatürle başlayan bu değişimin tüm parklarda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bayraklı’nın parklarında başlatılan uygulamada; eski civa barlı armatürlerin yerini ledler aldı. Bu kapsamda Manavkuyu’daki 4’üncü Halil Atilla Parkı içinde bulunan civa barlı ampul armatürler elektrik ekipleri tarafından söküldü. Bunların yerine yeni ledli armatür takıldı. Eski sisteme göre çok daha uzun ömürlü ve en az yarı yarıya daha tasarruf sağlayan led armatürler parkları aydınlatmaya başladı.

“Parklarımıza bu sistemi uygulayarak yüzde 50 enerji tasarrufu sağlamayı planlıyoruz. Bu tasarruf da daha düşük elektrik faturaları ve daha az karbon emisyonu anlamına gelir.”

Enerji tasarrufu sağlanması ve teknolojinin gerisinde kalınmamasının önemine vurgu yapan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Led aydınlatma teknolojisi, özellikle park-bahçe aydınlatmalarında önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Biz de parklarımıza bu sistemi uygulayarak yüzde 50 enerji tasarrufu sağlamayı planlıyoruz. Bu tasarruf da daha düşük elektrik faturaları ve daha az karbon emisyonu anlamına gelir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.