30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Batman’dan 70 Yılın Petrol Üretim Rekoru

BATMAN (Enerji Portalı) – Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, “Batman Bölge Müdürlüğü olarak üretim açısından son 70 yılın en verimli çağını yaşıyoruz. Yılın ilk yarısındaki üretim miktarımız 4 milyon 806 bin varil. İkinci 6 ayda bu rakamı 5 milyon 200 bin varile çıkararak 10 milyon varil seviyesine ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Batman Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 2018 Yılı Üçüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Demir, kurumun bölgedeki üretim faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi.

Bölge Müdürlüğü olarak 1948 yılından beri en fazla üretimin yaptıkları dönemi yaşadıklarını belirten Demir, yıl sonuna kadar 10 milyon varillik üretim gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

TP Bölge Müdürlüğü’nün ocak-haziran dönemindeki günlük petrol üretiminin 26 bin 553 varil olduğunu belirten Musta Demir, 19 Temmuz itibariyle günlük ortalama üretimlerinin 28 bin 250 varili bulduğunu kaydetti.

– Hedef 10 milyon varil

Bölge Müdürü Demir, yaz aylarındaki üretim miktarının petrolün visikozitesine bağlı olarak değişim gösterdiğine dikkat çekerek, “Batman Bölge Müdürlüğü olarak üretim açısından son 70 yılın en verimli çağını yaşıyoruz. Yılın ilk yarısındaki üretim miktarımız 4 milyon 806 bin varil. İkinci 6 ayda bu rakamı 5 milyon 200 bin varile çıkararak 10 milyon varil seviyesine ulaşmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Petrol arama çalışmalarına da değinen Demir, Bölge Müdürü Mustafa Demir, 52 kuyudan 29’unda sondaj işleminin tamamlandığını, Batman bölgesinin yanı sıra Hakkari’nin Çukurca bölgesinde de petrol aramaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.