30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Başkan Ertuğrul Bodur’dan Enerji Tasarrufu Haftası Mesajı

MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Enerji Tasarrufu haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Herhangi bir hareketi (aksiyonu) yapan ya da yapmaya hazır olan kabiliyete Enerji denilmektedir. Kısaca “iş yapma yeteneği” olarak da tanımlanabilir. Potansiyel, kinetik, ısı, ışık, elektrik, kimyasal, nükleer ve ses olmak üzere 8 ana çeşidi olmakla beraber ilk aklımıza gelen enerji; elektrik enerjisidir” dedi.

Başkan Ertuğrul Bodur, Enerji Tasarrufu Haftası mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Günümüzde en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen enerjinin, bu hızla tüketiminin devam etmesi halinde, yakın bir tarihte kaynakların tükenmesi, hatta üretilemez hale geleceği olasıdır. Bu sebeple enerji kaynaklarının korunması ve tüketimde tasarruf yapılması önem arz etmektedir.
Ayrıca ülke olarak kullandığımız enerjinin çoğunun başka ülkelerden aldığımız gerçeğinden hareketle enerji tasarrufu, hem aile ekonomisi hem de ülke ekonomisi açısından önemlidir.
Bu kapsamda öncelikle evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız elektrikli aletlerimizin tükettiği enerji miktarına çok dikkat etmeliyiz. Bu konuda alacağımız küçük önlemlerle, büyük tasarruf sağlayabiliriz.
Çocuklarımızı, enerjinin bilinçsiz kullanılması halinde, ülkemizde ve dünyada gelecekte ciddi sorunlar yaşanacağı konusunda bilinçlendirmeliyiz.  Enerjide küçük önlemler büyük tasarruf sağlamaktadır. Bugünden yapacağımız her tasarrufun geleceğimize katkısı olacaktır. Çocuklara güzel bir gelecek bırakmak için enerji ve enerji kaynaklarında israf yapılmaması gerekmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus İlçe Teşkilatı olarak, Enerji Tasarrufu Haftasının, bu konudaki duyarlılığın artmasının yanında, tasarruf ve verimli enerji kullanımının alışkanlık haline getirilmesine vesile olmasını temenni ederim.”

tarsusakdeniz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.