30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Başbakan Yıldırım Doğalgaz’ın Cizre’ye Geleceğini Duyurdu

Cizre’de ziyaretlerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Cizre halkına iki önemli müjdeyi açıkladı. Yıldırım, Cizre’nin çok yakında 500 yataklı bir hastaneye ve doğalgaza kavuşacağını belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, beraberinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Arif Çetin ile Şırnak’ın Cizre İlçesini ziyaret ederek halka hitap etti. Başbakan Binali Yıldırım, Cizre’de vatandaşlara hitap ettiği konuşmada, “Sizlere iki önemli müjdem var, 500 yataklı bir hastane yapıyoruz. İkinci olarak ise seneye Cizre seneye doğal gaz ile buluşuyor.” dedi.

AYDINLIK GELECEK İÇİN
Cizre’nin üç bölgesinde konut yapımının sürdüğünü, konutların yakın zamanda tamamlanarak, hak sahiplerine teslim edileceğini anlatan Başbakan Yıldırım, Cizre Belediyesi’nin, “Cizre’nin, Şırnak’ın, buradaki hemşerilerimizin hizmetinde olacağız. Ülkemizin, milletimizin, Cizre’deki gençlerin aydınlık geleceği için çalışacağız. Demokrasiye, insan haklarına, barışa, kardeşliğe hizmet edeceğiz” vaadiyle halktan destek aldığını kaydetti. Başbakan Yıldırım, Cizre Belediyesince 107 kilometre uzunluğunda sıcak asfalt yapıldığını, 49 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı döşendiğini, 188 kilometre su hattının yenilendiğini, hayata geçirilen bu projeler için 142 milyon lira harcandığını bildirdi. Daha sonra Başbakanı Binali Yıldırım esnaflarla sohbet etti.

Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.