30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bartın Çimento

Bartın Çimento; Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Bartın Çimento fabrikası Türkiye Çimento ve Toprak Sanayii T.A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir KİT olarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmuş, 1993 tarihinden sonra özelleştirilmiştir.

28 Aralık 2005 yılında Sanko Holding bünyesine katılmıştır. Sanko Bartın Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş adı altında faaliyetini sürdürmektedir.

Bartın Çimento San. ve Tic.A.Ş. 2010 yılı itibari ile mevcut sistem üzerinde teknolojik iyileştirme   ve  geliştirme yaparak üretim kapasitesini arttırmıştır. Buna göre yıllık 250.000 ton klinker üretimi ile 350.000 ton çimento kapasitesiyle çalışan kuruluş, 2012 yılı itibariyle tamamlanan yatırım ile birlikte mevcut kapasiteyi yıllık 1,2 milyon ton klinker ve 1,5 milyon ton Çimento üretim kapasitesine ulaşmıştır. Tamamlanan yatırım ile birlikte çevreye ekonomik canlılık kazandıran, ek istihdam yaratan, rekabet gücünü arttıran, üretim maliyetinin düşürülmesine paralel hem ilimiz hem de ülkemize katma değer sağlayan modern bir tesise sahip olmuştur. Bartın Çimento fabrikasına karayolu ile ulaşımın yanı sıra, 10 km mesafedeki limandan deniz yolu ile de ulaşmak mümkündür. Böylelikle bulunduğu konum itibariyle ülke ekonomisine katkıda bulunmanın ötesinde ihracat ve ithalatta da önemli rol oynamaktadır.
Bulunduğu çevreye ekonomik bir canlılık kazandıran Bartın Çimento fabrikası, çevrenin korunması için gereken tüm önlemleri almış ve almaya devam etmektedir.
Yeni teknolojiyi yakından izleyen, çalışmalarında takım ruhunu benimseyen ve çevre konusunda son derece duyarlı olan Bartın Çimento, müşteri memnuniyeti ve kaliteden ödün vermeden sektördeki ilerleyişine devam etmektedir.
Bartın Çimento Adres: Gölbucağı Mahallesi 114. Cadde no:88/92 74200 BARTIN
Bartın Çimento Telefon: 0378 2278080
Bartın Çimento Fax: 0378 2271296
Bartın Çimento Web Adresi: www.bartincimento.com.tr
Bartın Çimento e-mail: bartin@bartincimento.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.