30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Barselona’da 20 Bin Hane Yeşil Enerjiden Faydalanacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – İspanyadaki elektrik dağıtım şirketi Barselona Energia, yenilenebilir enerjiden elde ettiği elektriğin dağıtımına kısmen başlarken, bunu önümüzdeki yıl 20 bin haneye çıkarmayı hedefliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu ay başından itibaren belediye kurumlarına yeşil enerji tedarik edilmeye başlandı.

Şirket, Belediye Meclisi ve diğer belediye kurumlarının elektrik ihtiyacını yenilenebilir enerjiden karşılamasının yanı sıra sokak lambalarını da aydınlattı.

Açıklamada, önümüzdeki yıldan itibaren ürettiği yenilebilir enerjiyi hanelere de ulaştıracağı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Şirketimizin enerji kullanımında yıllık 710 bin avroluk tasarruf elde etmesi bekleniyor. Maddi tasarruf yapmanın yanı sıra, kamu dağıtıcısı yenilenebilir yerel enerji üretimini destekleyerek, daha sorumlu ve rasyonel enerji tüketimini teşvik ediyor.  Şirket, belediye binalarına monte edilen 41 güneş paneli, Sant Adria de Besos’daki enerji geri kazanım tesisi ve Garraf Depolama Sahası’ndaki biyogaz tesisiyle de ürettiği enerjiyi dağıtıyor.”

Güneş enerjisinin kendi kendini üretmesini teşvik etmeye yönelik öneriler sunan şirket, önümüzdeki yıl başlangıcından itibaren yenilenebilir enerjiyi şehirdeki 20 bin haneye de tedarik etmeyi hedefliyor.

Barselona şehrinin kamu elektrik dağıtım şirketi olan Barcelona Energia, yerelde üretilen yüzde 100 yeşil enerjiyi tercih ederek, sürdürülebilir bir enerji modeline geçişi sağlamayı amaçlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.