30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Baltaoğlu’ndan Yenilenebilir Enerji Açıklaması

SAKARYA (Enerji Portalı)-ASKON Sakarya Enerji Sektör Başkanı Çağlar Baltaoğlu yenilenebilir enerji hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yeni yıl itibarıyla çok yüksek oranda zamlanan enerji fiyatları beraberinde kendi enerjini kendin üret dönemini başlatıyor. Artık iş dünyasında küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler ile birlikte bireysel kullanımlara dahil olan yaşam alanlarında da insanlar kendi enerjisini kendi üretebilmenin yollarını arıyor. Aslında oldukça uzun yıllardır gündemde olan bu durum yaşanan zamlarla birlikte Gündemden düşmüyor.

GEÇ KALINMIŞ BİR SÜREÇ

Çağlar Baltaoğlu; Aslında geç kalınmış bir süreç olarak değerlendirdiği bu dönemin faydalarından bahsetti. Özellikle kurumsal bazda faaliyet gösteren tüm işletmelerin kendi enerjisini üretmeye teşvik edilmesini ve bu alanda sağlanacak destekler ile firmalara bir katma değer sağlanabileceğini anlattı. Çağlar Baltaoğlu bu adımların çok daha uzun yıllar önce atıldığını insanların kendi enerjilerini üretebilmeleri için rüzgar ve güneş enerjisi konusunda bireysel kullanıcılara yönelik birçok hibrit projenin geliştirildiğini söyleyerek yaşanan bu zamlar sonucunda artık sürecin çok daha hızlı ilerleyeceğini belirtti. Bireysel tüketicilere yönelik bu alanda yapılacak olan teşvikler ve tüm iyileştirmelerin bireyleri firmaları bu yöne yönlendireceğini ifade etti. Kendi enerjini kendin üret döneminde bu alanda faaliyet gösteren birçok şirket çalışmalarına hız veriyor. Bu alanda yaşanan olağanüstü artış yenilenebilir enerjiye karşı olan talebi de 4-5 kat daha artırıyor. Enerji Sektörü olarak ASKON Üyelerimize yenilenebilir enerjinin ayrıcalıklarını anlatarak özellikle güneş enerjisinin elektriğe dönüşümü üzerindeki önemini dile getirmekteyiz dedi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.