30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Baker Hughes: ABD’de Petrol Sondaj Kule Sayısı 6 Adet Azaldı

ABD (Enerji Portalı)– ABD’nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge kabul edilen petrol sondaj kulelerinin sayısı bu hafta 6 adet azaldı.

ABD‘nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısında azalmalar devam ediyor.

Petrol sahası hizmeti şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı 14-20 Eylül haftasında bir önceki haftaya göre 6 düşerek 713’e geriledi.

Böylece ABD’nin petrol sondaj kule sayısı beş hafta üst üste azalış göstererek, Nisan 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaşmış oldu. Petrol fiyatları, OPEC’in devam eden üretim kısıntısı ve ABD’nin İran ile Venezuela’nın petrol ihracatını kısıtlayıcı yaptırımlarına rağmen küresel ekonominin yavaşlayacağı endişeleri devam ediyor.

Perşembe 64,84 dolardan kapanan Brent petrolün varil fiyatı şu saatlerde 61,91 dolara geriledi.

Ayrıca küresel petrol piyasalarında ADB ve Çin arasındaki ticaret gerginliği ile İran’ın Körfez’deki tutumu takip ediliyor.

Brent petrolde teknik olarak 64,47 ile 64,59 dolar aralığının direnç, 63,62 ile 62,77 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

Petrol fiyatları Haziran’dan bu yana en büyük aylık kazancına yönelirken, Suudi Arabistan’a yönelik saldırılardan dolayı gerçekleşen bu kazançlarının önemli kısmını geri verdi.

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.