30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Varank: OSB’lerdeki Elektrik Tüketimi Her Ay Artıyor

DENİZLİ (Enerji Portalı) – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Organize sanayi bölgelerimizdeki elektrik tüketimi, her ay düzenli bir biçimde artıyor.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Denizli’de, Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde Güney Ege Kalkınma Ajansının (GEKA) desteğini alan ve araç filtresi imalatı yapan İkiler Filtre Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

İşçilerle sohbet edip, çalışmaları takip eden Varank, yetkililerden de bilgi aldı. Varank, daha sonra Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde, sanayiciler, iş insanları ve oda başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Varank, toplantının ardından yaptığı konuşmada, imalat sanayisinin yanı sıra hem üretim hem de ihracat rakamlarının oldukça iyi olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin her tarafından yeni yatırım taleplerinin artmaya başladığını ifade etti. Yatırımda artışın olduğunu belirten Varank, “Reel sektörün ilk 8 aydaki yatırım talebi, geçen senenin yüzde 30 üzerinde.” dedi.

“Eylül ve ekim performansı, pandemi öncesi dönemin bile üzerinde”

Dış talepteki canlanmayla birlikte, hazirandan itibaren piyasanın kendine gelmeye başladığına dikkati çeken Varank, “Organize sanayi bölgelerimizdeki elektrik tüketimi, her ay düzenli bir biçimde artıyor. Eylül ve ekim performansı, pandemi öncesi dönemin bile üzerinde.” ifadelerini kullandı.

Denizli OSB’de elektrik tüketiminin Türkiye genelinde olduğu gibi arttığını belirten Varank, şunları ekledi:

“Denizli’de de reel sektörün yatırım iştahı çok canlı. İlk 8 ayda, yaklaşık 2 milyar liralık 101 farklı yatırıma teşvik vermişiz. Elbette bunların önümüzdeki dönemde istihdama çok müspet etkileri olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.