30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Dönmez: Türkiye Enerjide Bağımsız Hale Gelecek

ANKARA (Enerji Portalı)-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin bölgesinde bir enerji merkezi olma stratejisi üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Önümüzdeki yıldan itibaren çalışmalarımızı tamamlayacağız.

Türkiye’de bir gaz merkezi oluşturmanın adımlarını atıyoruz. Yıl sonuna kadar yol haritamızı netleştireceğiz” dedi. Öte yandan Dönmez, “Türkiye enerjide bağımsız hale gelecek. Enerjide bağımsız hal getirmek için kendi kaynaklarımızı arama, üretime geçirmeyle alakalı projelere hız veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programına katılmak üzere Ardahan’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, valiliği ziyaret etti.

Ardahan Valiliği’nde çocuklar tarafından çiçekle karşılanan Dönmez, şeref defterini imzaladı. Vali Hüseyin Öner’in ziyaret anısına yöresel kilim hediye ettiği Bakan Dönmez, valilikte bürokratlarla basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Dönmez’in kent merkezinde işyeri ziyaretinde bir çiçekçiyle doğalgaz fiyatı konusunda sohbet etti. Esnafın doğalgazda indirim talep ettiği Dönmez, yüzde 75’ini sübvanse ettikleri gazı 100 liraya alıp 25 liraya sattıklarını söyledi. Bakan Dönmez, daha sonra Ardahan Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programında konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.