30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Dönmez TOBB’un Enerji Toplantılarına Katıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi ve Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi sanal ortamda toplandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Ahmet Erdem başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere video konferans aracılığıyla bir araya geldi.​

Meclis üyeleri, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımlarıyla gerçekleştirilecek toplantıda aktarılacak hususlarla ilgili uzlaşma sağladı. Covid-19 salgını sürecinde sektörün genel durumu ele alındı.

Yeni nesil ödeme kaydedici cihazların ve ulusal stok yükümlülüğünün değerlendirildiği toplantıda sektör temsilcileri görüşlerini iletti. 1240 sayılı Bayii denetim sistemine ilişkin Kurul kararıyla ilgili de meclis görüşü oluşturulmasında mutabık kalındı.

LPG Meclisi sektörün güncel sorunlarını masaya yatırdı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Gökhan Tezel başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere video konferans aracılığıyla bir araya geldi.​

Meclis üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımlarıyla gerçekleştirilecek toplantıda aktarılacak konuları belirlediler.

Toplantıda Covid-19 salgın hastalığına karşı alınan ekonomik tedbirler ve salgın hastalığın sektöre etkisi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Sahada tüketicilere enerji ikmali yapan bayilerin, nakliyeci firmaların kişisel koruyucu ekipman (maske, eldiven, dezenfektan vb.) kullanımının önemli olduğu değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.