30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Dönmez: Sıfır KDV, Okuryazar Oranının Artmasına Katkı Sunacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Üsküdar’daki programlarını Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde vatandaşlara çorba ikramında bulunarak başlattı. Bakan, daha sonra 5. Üsküdar Kitap Fuarı’na katıldı.

Üsküdar’daki programlarını Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde vatandaşlara çorba ikramında bulunarak başlatan Bakan Dönmez, kendisinin de 40 yıldır Üsküdarlı olduğunu söyledi.

5. Üsküdar Kitap Fuarı’nın kapanışını gerçekleştirmek üzere fuara alanına gelen Dönmez, fuar alanını dolaşarak yayınevi çalışanları ve vatandaşlarla sohbet etti.
Dönmez, fuara 120 yayınevinin katıldığını ve 350 yazarın 9-17 Şubat’ta fuar boyunca okurlarla buluştuğunu ifade etti. 

Kitap fuarlarının okuyucu ve yazarları bir araya getiren nadir mekanlardan olduğunu anlatan Dönmez, dijitalleşme ne kadar hızlanırsa hızlansın yazılı kitap okuma zevkini tadanların bundan vazgeçemeyeceğini vurguladı.
Dönmez, millet kıraathaneleri gibi projelerle de okur ve yazarları bir araya getirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bazı anket ve çalışmalar Türkiye’deki okuryazarlık oranının arttığını gösteriyor. 5. Üsküdar Kitap Fuarı’ndaki hava da bunu gösteriyor. Biz de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı gibi kitap ve süreli yayınlarda KDV’yi sıfıra indirdik, bu da okuryazar oranının artmasına katkı sunacaktır. Bu durum, yurtdışından Türkiye’ye gelen kitaplar için de geçerli. Buradan kitapsever olarak teşekkür ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.