30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Dönmez, MD9 ElectriCITY Elektrikli Otobüsü İnceledi

ANTALYA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TEMSA’nın MD9 ElectriCITY elektrikli otobüsünü inceledi.

Türkiye Enerji Zirvesi’nde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TEMSA’nın MD9 ElectriCITY elektrikli otobüsünü vatandaşlarla birlikte incelemelerde bulundu.

TEMSA CEO’su Aslan Uzun, TEMSA Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan’ın eşlik ettiği tanıtımda Bakan Dönmez, kaptan koltuğuna geçerek TEMSA MD9 ElectriCİTY otobüsü bir süre kullandı. Araçla ilgili beğenilerini ifade eden Bakan Fatih Dönmez, toplu ulaşımda çevreci araçların önemine dikkat çekti. 

TEMSA MD9 ElectriCITY otobüsü 10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde katılımcılarla buluşturmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden TEMSA CEO’su Aslan Uzun şunları paylaştı:

MD9 ElectriCITY

“Elektrikli ürün gamımız içerisinde yer alan MD9 ElectriCITY aracımızın gördüğü yoğun ilgi bizleri çok gururlandırdı. Sayın Bakanımız Fatih Dönmez’in de aracımızı bir süre test etmesi ve beğenilerini ifade etmesi bizi gerçekten çok mutlu etti. Biz MD9 ElectriCITY aracımızla hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Bu aracın çok kısa süre içerisinde Avrupa yollarına çıktığına yönelik açıklamalarımızı da çok yakında duyacaksınız. Özellikle Avrupa kentiçi ulaşımında elektrikli otobüslere yönelik çok ciddi bir yönelim var. 2020’de önemli teslimatlara imza atmaya devam edeceğiz.”

“Önümüzdeki süreçte elektrikli ürün gruplarına sahip olan markalar bir adım daha öne geçecek.”

Temsa’nın 50 yılı aşkın tecrübesiyle otobüs ve midibüs üretiminde dünyanın lider otomotiv markaları arasında yer aldığını belirten Uzun, çalışmaları ve ürünleri ile ilgili şunları aktardı:

“66 ülkede 15 bini aşkın Temsa aracı yollarda hizmet veriyor. Gelirlerimizin yüzde 75’inden fazlasını yurt dışından elde ediyoruz. Önümüzdeki süreçte elektrikli ürün gruplarına sahip olan markalar bir adım daha öne geçecek. Hali hazırda Temsa müşterilerine birden fazla elektrikli model sunan ender markalardan biri konumunda. Şirketimizin seri üretime hazır 9 metrelik MD9, 12 metrelik AvenueElectron ve Aselsan ile birlikte geliştirdiğimiz yüzde yüz yerli elektrikli otobüs “Avenue EV” olmak üzere 3 modeli bulunuyor. MD9 ElectriCITY aracımızın ihracatına yönelik ilk anlaşmayı İsveç’le yapmış durumdayız. Elektrikli araçlarımızla ihracatımızın da önemli bir ivme kazanacağına inanıyoruz.”

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.