30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Dönmez: AB Enerji Güvenliği Sürecinde, Ülkemiz ve Slovenya’nın Enerji Görünüm ve Geleceğini Değerlendirdik

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Alenka Bratuşek ile bölgesel gelişmeler ve iki ülke arasındaki potansiyel iş birliklerini görüştü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Alenka Bratuşek ile bölgesel gelişmeler ve iki ülke arasındaki potansiyel iş birliklerini görüştü.

Bakan Dönmez’in Ankara’da Bratuşek ile dün bir araya geldi. İki ülke arasında enerji alanındaki potansiyel iş birliğini hayata geçirmek için, daha önce imzalanan niyet mektubu çerçevesinde fikir alışverişinde bulunuldu.

İki dost ülke olan Slovenya ve Türkiye’nin küresel gelişmeler çerçevesinde, mevcut enerji görünümleri ve geleceği görüşüldü. Ayrıca, iki ülke arasındaki mevcut ticari ilişkilerin daha ileri seviyeye taşınmasına ilişkin temenniler dile getirildi.

Görüşmede Güney Gaz Koridoru gibi her iki ülkenin çıkarlarına hizmet eden projelere destek olma anlamında iş birliğinin devam edeceği vurgulandı.

Öte yandan Bakan Dönmez, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Bugün, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Sayın Alenka Bratuşek ile bölgesel gelişmeler ve ülkelerimiz arasındaki potansiyel işbirliklerini görüştük. Ayrıca, AB enerji güvenliği sürecinde, ülkemiz ve Slovenya’nın enerji görünüm ve geleceğini değerlendirdik.” ifadelerini kullandı.

1 Yorum

  • Salih Ertan dedi ki:

    Bravo!
    Sayın Bakanı ve ilgili bütün Bakanlık yetkililerini bu toplantıyı düzenlemekte sergiledikleri feraset dolayısıyla kutluyorum.
    Çok uzun zamandır sabırsızlıkla beklediğimiz (!) Türkiye-Slovenya toplantısı (yoksa, “Enerji Zirvesi” mi demeliydim?) nihayet gerçekleşmiş bulunuyor. Beklentilerimiz yüksek!
    İşlevleri belirsiz, dahası, varlığı su götürür bir Bakanlıktan, doğrusu müthiş bir hamle!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.