30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Dönmez: “23,9 milyon ton petrol tasarrufu hedefliyoruz”

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında yürütülen çalışmalarla Türkiye’nin nihai enerji tüketiminde 23,9 milyon ton eşdeğer petrol tasarruf hedefliyoruz.” dedi.

Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Murat Kalsın ve yönetim kurulu üyeleri, Bakan Dönmez’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bakan Dönmez, yatığı konuşmada, derneğin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Enerji tasarrufu ve verimliliği, enerji arz güvenliğinin sağlanması, dışa bağımlılık risklerinin azaltılması, çevrenin korunması ve iklim değişikliğine karşı mücadelenin etkinliğinin arttırılmasında önemli bir role sahip. Enerji verimliliği 2023 yılı ulusal strateji hedeflerimizin ve enerji politikalarımızın önemli bileşenlerinden biridir. Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında yürütülen çalışmalarla Türkiye’nin nihai enerji tüketiminde 23,9 milyon ton eşdeğer petrol tasarruf hedefliyoruz. Bu bağlamda bilinç ve farkındalığın artırılması ayrıca önem arz etmektedir.”

Dernek yeni dönem planlama ve faaliyetlerinin aktarıldığı toplantıda, Bakan Dönmez’e, adına dikilen fidan bağış sertifikası takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir