30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bakan Çavuşoğlun’dan Azerbaycan’a Destek Mesajı

İSTANBUL (Enerji Portalı) Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu; “Azerbaycan sahada bunu çözmek istiyorsa Azerbaycan’ın yanında olacağız’ dedik. Azerbaycan isteği olursa gereğini yaparız. Ama görüyoruz ki Azerbaycan’ın kapasitesi yeterli.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldığı canlı yayın programında soruları yanıtladı.

Bakan Çavuşoğlu Azerbaycan-Ermenistan gerilimi hakkında konuştu.

Sahada ve masada Azerbaycan’ın yanındayız. Ermenistan bu saldırılarıyla uluslararası sistemi ve hukuku hiçe sayıyorum’ diyor. Bunun bir karşılığı olmalı. Artık bu sorunun çözülmesi lazım. Sorun diplomasi yoluyla bugüne kadar çözülmedi. Burada eşit yaklaşmak gerekiyor.

Azerbaycan sahada bunu çözmek istiyorsa ‘Azerbaycan’ın yanında olacağız’ dedik. Azerbaycan isteği olursa gereğini yaparız. Ama görüyoruz ki Azerbaycan’ın kapasitesi yeterli. Aliyev de ‘Gel baş başla kalalım. Ne olacağını gör.’ diyor. “Başka ülkeler karışmasın. Topraklarımı geri alacağım Benim gücüm var.” demektir bu.

Ermenistan başka ülkelerden destek bulmasaydı bu cesareti bulamazdı. Azerbaycan’ın gücü yeter. Kapasitesi var. Bakü, Türkiye’ye ihtiyaç duyarsa biz varız.

Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü savunuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.