30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Bağlarbaşı GES İçin Bakım-Onarım Yapacak Firma Aranıyor

GAZİANTEP (Enerji Portalı) – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bağlarbaşı Güneş Enerji Santrali’nin bakım ve onarımını yapacak firma arıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 990 kW’lık Bağlarbaşı Güneş Enerji Santrali’nin 8 yıl boyunca bakım ve onarım işlerini yapacak firma arıyor.

Söz konusu iş, belediye tarafından 2886 Sayılı Devlet İhale Yasasının 35. Maddesinin (a) fıkrası gereğince Kapalı Teklif Usulü Artırma suretiyle yapılacak.

İş için belirlenen muhammen bedel, üretilen elektrik için YEKDEM (Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması) tarafından işletmeci hesabına yatırılacak aylık tutarın KDV Hariç%50 (38.479,15-TL) ’lik kısmı olarak belirlendi. İşin 8 yıllık muhammen bedeli 3.693.998,40-TL ‘dir. İstekliler tekliflerini KDV hariç bedel üzerinden yüzde oran olarak verecekler.

Geçici teminat bedeli ise; işe ait geçici teminat tutarı, 8 (sekiz) yıllık muhammen bedelin % 3 ‘ü olarak yani 110.819,95 TL olarak belirlendi.

İhale duyurusunu okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/10/Bağlarbaşı-GES-Bakım-Onarım-İhalesi.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.