30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
Reklamı kapat

Bae Enerji Bakanı: “Opec’in Petrolde Fiyat Hedefi Yok”

BAE Enerji Bakanı, OPEC’e üye ülkelerin petroldeki fiyat politikalarına ve hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAE Enerji Bakanı, OPEC’e üye ülkelerin petroldeki fiyat politikalarına ve hedeflerine ilişkin açıklama yaptı.

ABD, İran kararı ardından petrol üretimini kısacağını açıkladı. İşte bu açıklamayı değerlendiren Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilgili bakanı, OPEC üyesi ülkelerin petrolün varil fiyatı konusunda herhangi bir hedef belirlemediklerini dile getirdi.

Enerji Bakanı Suhail bin Muhammed el Mazrui’nin bu ifadeleri küresel petrol pazarında gündem konusu oldu. El Mazrui bilindiği üzere 2018 yılının OPEC Başkanı görevini yürütüyor. Bu nedenle El Mazrui’nin açıklamaları önem arz ediyor.

BAE Enerji Bakanı söz konusu açıklamayı Abu Dabi’deki sektör toplantısı kapsamında yaptı. ABD2nin İran kararı ardından sektörün ve OPEC kararlarının ne yönde olacağını açıklayan Bakan OPEC üyesi ülkelerin petrol üretiminde düşük fiyatlarla karşı karşıya kaldığını, bu nedenle kısıntı uygulamasının devam edebileceğini dile getirdi.

OPEC’in bu yılki başkanı açıklamasında ABD’nin İran yaptırımlarına tekrar başlayacağını işaret ederek, “Yaptırımlar arzı etkileyemeyecek. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın” ifadelerini kullanarak, İran’ın üretimi düşürmesi durumunda, düşen üretimin telafisinin mümkün olduğunun sinyallerini verdi.haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir