30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Aytaç Gıda’dan Çevre Dostu Tasarruf Hareketi

ANKARA (Enerji Portalı) – Aytaç Gıda, enerji kaynaklarının etkin kullanımına yönelik başlatılan çevre dostu tasarruf hareketi sonucunda, enerji kaynaklarından toplam yüzde 34 oranında tasarruf sağladı.

Avrupa’nın en büyük entegre et tesisini kurarak gıda sektöründe 1993 yılından beri faaliyet gösteren Aytaç Gıda, 2014 yılından beri Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor. Üretim faaliyetlerine Çerkeş Ovasında devam eden Aytaç Çiftliği ve Tesisleri, 852 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor ve bu alan üzerinde 76 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 217 bin metrekarelik fabrikası bulunuyor.

“Enerji Kaynaklarından Toplam Yüzde 34 Oranında Tasarruf Sağladık”

Üretim faaliyetlerine devam ederken enerji verimliliği konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Aytaç Gıda Enerji Yöneticisi Yunus Emre Önen, “Enerji kaynaklarının etkin kullanımına yönelik başlatılan çevre dostu tasarruf hareketi sonucunda, enerji kaynaklarından toplam yüzde 34 oranında tasarruf sağladık. Bu proje kapsamında pompa, basınçlı hava, buhar optimizasyonu ve inverter uygulamalarına yer verdik.” dedi. Önen ayrıca gerçekleştirdikleri bu proje kapsamında elde ettikleri verilerle enerji verimliliği alanındaki önemli yarışmalardan birine katılmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.