30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Aylık Mahsuplaşma Çalışmaları Tamamlanmak Üzere Önümüzdeki Haftada Yayınlanacak”

KONYA (Enerji Portalı) – GENSED ve KTO işbirliği ile “Çatılarda Güneş Enerjisi Santrali” semineri gerçekleştirildi. Seminerde Bu ay içinde yayımlanması beklenen Lisanssız Yönetmelik değişikliği, mahsuplaşma ve çatılarda güneş enerjisi sistemi konuları ele alındı.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ve Konya Ticaret Odası (KTO) işbirliği ile “Çatılarda Güneş Enerjisi Santrali” semineri gerçekleştirildi. Seminerde Bu ay içinde yayımlanması beklenen Lisanssız Yönetmelik değişikliği, mahsuplaşma ve çatılarda güneş enerjisi sistemi konuları ele alındı. Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı (ETKB) ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’ndan isimlerinde yer aldığı etkinliğe katılım yoğun oldu.

“Aylık mahsuplaşma çalışmaları tamamlanmak üzere önümüzdeki haftada yayınlanacak.”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yardımcısı Sayın Abdullah Tancan yaptığı konuşmada,”Yeni dönemde tüketim olan yerde üretim modeli yani çatılara ağırlık vereceğiz. Aylık mahsuplaşma çalışmaları tamamlanmak üzere önümüzdeki haftada yayınlanacak. Tüketim noktasında üretimleri teşvik etmek istiyoruz.”

“Teşvik sistemini yeniden düzenliyoruz.”

EPDK Başkan Yardımcısı Sayın Hacı Ali Ulutaş konuşmasında, “Teşvik sistemini yeniden düzenliyoruz. Güneş Çatılardan yükseliyor sloganı çok önemli. Tüketildiği yerde üretirsiniz, taşıma maliyeti yoktur, çatılar boş kalmamalı.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir