30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Avrupa’nın En Çok Satan Elektrikli Otomobili: NISSAN LEAF

İSTANBUL (Enerji Portalı) – NISSAN LEAF, Avrupa’da 2018 yılının en çok satan elektrikli otomobili oldu. 2018 yılında 40 binin üzerinde satan NISSAN LEAF, Norveç’te yılın en çok satan otomobili olarak adını kaydettirdi.

NISSAN LEAF, Avrupa’da 2018 yılının en çok satan elektrikli otomobili oldu. 2018 yılında 40 binin üzerinde satan NISSAN LEAF, Norveç’te yılın en çok satan otomobili olarak adını kaydettirdi. 2018 yılında Norveç’te 12 binden fazla kullanıcı LEAF satın aldı. Norveç’in ardından LEAF’in başarısı ile dikkat çektiği bir diğer Pazar ise Birleşik Krallık oldu ve NISSAN LEAF, ülkenin en çok satan elektrikli modeli olmayı sürdürdü.

NISSAN, 2019’da yenilenen versiyonu LEAF E-Plus ile müşterilerine güç ve menzil açısından daha fazla seçenek sunan NISSAN 2019 yılı için de dünyanın en çok tercih edilen elektrikli markası olmayı hedefliyor.

“LEAF E-Plus’ta, yüksek kapasiteli akü ve güçlü motor bir arada bulunarak 160 KW güç, 340 Nm tork üretiyor.”

NISSAN yetkilileri LEAF E-Plus’ın özellikleri hakkında şunları aktayor:

“LEAF E-Plus, yüksek kapasiteli akü ve güçlü motor bir arada 160 KW güç, 340 Nm tork üreterek, aracın yüksek hızda sürüş esnasında daha çabuk ivme almasını sağlıyor. Böylece 80 km/s’den 120 km/s’ye çıkış yaklaşık %13 daha hızlı oluyor. Bu özelliği LEAF E-plus’ın daha yavaş seyreden araçları güvenli bir şekilde sollamasına, virajları daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde dönmesine, hızlı akan trafiğin içine kolayca girmesine olanak sağlıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.