30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Avrupa’da Hidrojen Enerjisi Teşvik Edilecek”

HOLLANDA (Enerji Portalı) – Hollanda Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı Hidrojen Elçisi Noé van Hulst, hidrojen enerjisinin geleceğin enerjisi olma konusunda iyi bir seçenek olarak düşünüldüğüne dikkat çekti.

Noé van Hulst’a göre, temiz hidrojenin, dünyanın sürdürülebilir bir enerji geleceğine geçişinde kilit rol oynayacağı konusunda uluslararası bir fikir birliği var.

Hidrojenin çok çeşitli kaynaklardan üretilebilen ve tüm enerji sektöründe birçok şekilde kullanılabilen çok yönlü bir enerji taşıyıcısı olduğuna dikkat çeken Van Hulst, hidrojenin düşük karbon formunda bir oyun değiştirici olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, hidrojen kullanımında uygun teknoloji, güvenli depolama, makul maliyet gibi birtakım zorlukların olduğunu dile getirdi.

Van Hulst, önümüzdeki aylarda Avrupa’da hidrojen piyasası oluşturulmasını teşvik eden politikalar hakkında çok daha fazla şey duyacağımızı tahmin ettiğini de dile getirdi.

Hulst, bu yıl Japonya’da yapılacak G20 Zirvesi’nde IEA’nın Üst Düzey Danışma Paneli kapsamında hidrojenin piyasadaki durumu, ekonomisi ve potansiyeli ele alınacağı aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.